title
לחצו להתקשרות:


משכנתא לבניה עצמית של בית

בשנים האחרונות התחזקה המגמה של בניית בתים חדשים באופן עצמאי. בנייה עצמית הינה זולה יותר, ומגדילה את מרחב התמרון באשר לתכנון המבנה. בשורות הבאות נרחיב את ההסברים בנושא נטילת משכנתא לבניית בית. מהם השלבים בדרך להשגת המשכנתא? מתי כדאי לקחת משכנתא לקניית קרקע ובנייה עצמית? מה ההבדל בין משכנתא לבניה עצמית לבין משכנתא חוץ בנקאית או בנקאית רגילה?

אם החלטתם לבנות את בית החלומות שלכם בעצמכם ואם אתם מעוניינים להשיג את המשכנתא המתאימה ביותר בתנאים הטובים ביותר עבורכם, אתם נמצאים בדיוק במקום הנכון. אתם מוזמנים ליצור קשר כבר כעת באמצעות טופס יצירת קשר באתר. לחילופין, ניתן ליצור קשר בטלפון בשעות העבודה הרגילות. נציגה עסקית או נציג של המקור למשכנתא אופטימלית יצרו אתכם קשר בהקדם. הם ילוו אתכם לאורך כל הדרך, מרגע יצירת הקשר ועד לסיום ההליך וקבלת הכספים כנדרש. בנוסף למשכנתא לבנייה עצמית, ניתן לקבל סיוע במגוון רחב של הלוואות או משכנתאות, כולל הגדלת משכנתא או הלוואה חוץ בנקאית כנגד נכסים.

המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה גבוהים מאד. צרו קשר כעת.

המקור למידע ברשת על הלוואות לעסקים

התאמת יועץ פיננסי מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרה של יועצים פיננסים

תכנון משכנתא לבנייה עצמית

נטילת משכנתא לצורך בנייה עצמית של בית, כרוכה בתהליך שונה מזה הנהוג בנטילת משכנתא רגילה לקניית דירה או בית מוכנים, הרחבת משכנתא וכל צורה אחרת של הלווואה לדיור. ישנם שלושה הבדלים חשובים בין שני המסלולים: עיתוי העברת כספי המשכנתא, היעד שאליו מועברים הכספים הללו ואחוזי המשכנתא ממחיר הנכס.

עיתוי העברת כספי המשכנתא

העברת כספי משכנתא לבניית נכס מתואמים לסיום השלבים השונים בבנייה. לדוגמה – לאחר הנחת היסודות יועברו הכספים המשקפים את העלות של היסודות על כל הכרוך בהן. בתום בניית הקומה הראשונה, יועברו הכספים המיועדים לבנייה הזאת. וכך הלאה, בהתאם להתקדמות הבנייה.

הסנכרון בין התקדמות הבנייה לבין העברת כספי המשכנתא הוא שוני מהותי בין שני סוגי העסקאות. בעת רכישת דירה מוכנה ובנויה, יועברו כל כספי המשכנתא בפעם אחת. זאת, כמובן, אחרי שהגוף המלווה יוודא שהרוכש העביר את חלקו הוא למוכר.

מי מקבל את כספי המשכנתא

בקניית בית באופן המקובל, מי שמוכר את הנכס מקבל את סכום המשכנתא ישירות אליו. זאת, על מנת למנוע מצב שבו קונים לכאורה יקבלו את כספי המשכנתא ולא יעבירו אותם למוכר. בעת בנייה עצמית של בית, לעומת זאת, מועברים כספי המשכנתא ישירות לבעל הנכס. זאת, רק לאחר שהוכיח ששלב מוגדר בהליך הבנייה הסתיים.

אחוזי מימון למשכנתא

אחוזי המימון הניתנים עבור משכנתא לבנייה עצמית של בית הם נמוכים יחסית לאלה הניתנים במשכנתא רגילה. ברכישת דירה ראשונה (בנויה) תעמוד המשכנתא על 75% ממחיר הדירה. בשדרוג נכס, כלומר מכירה וקנייה של דירה אחרת, תעמוד המשכנתא על 70% מערך הנכס.

לעומת זאת, בעת בנייה עצמית של בית תעמוד המשכנתא על לא יותר מאשר 60% מערכו הצפוי של הבית לאחר המכירה. במקרים מסוימים יפחיתו המלווים את אחוזי המשכנתא. זאת, במטרה להשאיר לעצמם מרווח תמרון במקרה שהבנייה תעלה על שרטון מכל סיבה שהיא.

שלבים בדרך לבניית בית באופן עצמאי

בשורות הבאות נפרט את השלבים השונים בדרך לבנייה מוצלחת של בית באופן עצמאי. מדובר בתהליך מורכב. מנגד, בסיום התהליך יהיה הרווח הכספי של בעלי הנכס גבוה. זאת, כיון שעם סיום הבנייה ניתן יהיה למכור את הנכס בערכו הריאלי, הגבוה בדרך כלל בעשרות אחוזים ממחיר הבנייה נטו.

תכנון התקציב בבנייה עצמית של בית

תכנון התקציב מחייב התייחסות לכל הפרטים הקשורים בבנייה, בין אם באופן ישיר ובין אם בעקיפין. תכנון קפדני חייב לקחת בחשבון גם את הפרטים הקטנים. אחרת, עלולה להיווצר חריגה בתקציב.

עוד חשוב לציין בשלב הזה שלפני נטילת השקל הראשון מהבנק, יש להשיג את כל האישורים הנדרשים. מדובר באישורים מהרשות המקומית, מכבי אש ועוד. השגת האישורים הללו ה יא בדרך כלל חלק מהתפקידים של האדריכל. בלי אישורים מתאימים לבנייה מהעירייה ומכל הגורמים הרלבנטיים, לא תתקבל הבקשה למשכנתא.

בין הדברים שתכנון נכון חייב לקחת בחשבון, יש לכלול את הסעיפים הבאים:

עלויות בנייה ישירות

חומרי הבניין הנדרשים, שעות העבודה של הפועלים, שעות עבודה של כלים שונים (דחפורים / בובקט, קידוחים שונים) וכל הוצאה ישירה אחרת שניתן לכמת.

עלויות בנייה עקיפות

עלויות עקיפות כוללות שכר מהנדסים ואדריכלים, הוצאות מיסוי שונות, אגרות שונות לרשויות, שכר עו"ד ועוד. עלויות עקיפות עלולות ליצור חור משמעותי בתקציב, אם לא יילקחו בחשבון.

התאמת התקציב לקצב התקדמות הבנייה

בבניית בית באופן עצמאי ישנה חשיבות עליונה ליצירת סינכרוניזציה בין קצב הבנייה לשחרור הכספים על ידי הבנק. חשוב לזכור שמרגע שהבנייה מתחילה, יש הוצאות שלא ניתן לעצור או להשהות, וככל שהבנייה מתמשכת כך הסכום יצטבר. לכן חשוב מאד לתכנן בצורה מדויקת את שלבי הבנייה. הוצאות מצטברות שלא ניתן לעצור הן הוצאות בגין כלי עבודה מושכרים כגול דחפורים, מכשירי קידוח, בובקטים, עגורנים וכל ציוד שקיימת קורלציה בין זמן השימוש בו לדמי השכירות.

תכנון משכנתא

משכנתא לבניה עצמית דומה למדיי, מבחינת המסלולים, לכל משכנתא אחרת. הוראות בנק ישראל בהקשר למסלולי משכנתא, נכונות גם עבור בניית בית באופן עצמאי. המדובר הן בחלוקת המשכנתא למסלולים והן לגובה ההחזר החודשי יחסית להכנסה המשפחתית נטו. עם זאת, הסכומים הנדרשים לבנייה עצמית של בית הם לרוב גבוהים מאלה הנדרשים למשכנתא עבור דירה מוכנה באותו סדר גודל. כיון שמדובר בסכומים גבוהים וכיון שהסיכונים בבנייה עצמית של בית גבוהים יותר מאלה הכרוכים בקניית דירה מוכנה, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מיומנים. היועצים הפיננסיים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללקוחות המעוניינים בכך במציאת המשכנתא המתאימה ביותר ליכולות ולצרכים שלהם. בנוסף, ניתן לקבל סיוע בתכנון תקציבי והוצאה לפועל של תהליך הבנייה.

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים בתכנון המשכנתא והתאמה שלה לצרכים הייחודיים וליכולת ההחזר של הלווים. אם יש לכם תוכניות לבנות בית באופן עצמאי, אתם נמצאים במקום הנכון. צרו קשר כבר כעת באמצעות טופס יצירת הקשר באתר. לחילופין, ניתן ליצור קשר באמצעות הטלפון בשעות העבודה הרגילות. יצירת הקשר היא צעד חשוב בדרך לבנייה עצמית של בית החלומות שלכם.

משכנתא לקניית קרקע והמשך תהליך הבנייה

כפי שכבר נאמר לעיל, משכנתא לבניית בית חדש מתקבלת בשלבים. מה שחשוב לדעת בהקשר זה הוא, שניתן לקחת משכנתא לצורך רכישת הקרקע, בנפרד מהמשכנתא עבור הבנייה עצמה. רכישת הקרקע יכולה להתבצע מבלי שהתקבלו כל האישורים השונים לבנייה.

משכנתא לבנייה עצמית
משכנתא לבנייה עצמית
משכנתא לשיפוץ מבנה מסחרי
שיפוץ מבנה מסחרי
משכנתא או הלוואה לשיפוצים
משכנתא הלוואה לשיפוצים
משכנתא לשיפוץ מפעל יצרני
שיפוץ מפעל יצרני

בשלב הזה כדאי לתכנן את מסלול המשכנתא הרצוי לכם. זאת בהתאם לגובה הסכום הנדרש ולאורך חיי המשכנתא הצפוי. המסלול הסטנדרטי כולל שליש מהמשכנתא בריבית קבועה לא צמודה. השליש השני מתקבל במסלול משכנתא צמודה למדד בריבית קבועה. מלק נוסף ניתן לקבל בריבית משתנה ובהצמדה מלאה למדד המחירים לצרכן. דווקא המסלול הזה, הספקולטיבי משהו, התגלה במסלול החסכוני ביותר בשנים האחרונות. עם זאת, החשש הגדול של בנק ישראל הוא מפני התפרצות אינפלציונית שתקשה על הרוכשים המשלמים משכנתא במסלול הזה, לעמוד בהחזרי המשכנתא.

משכנתא איננה הוצאה קטנה ויש צורך לתכנן אותה היטב. צרו קשר כבר כעת באמצעות האתר, או בטלפון בשעות העבודה הרגילות. נציגה או נציג מקצועי מטעמנו יפנו אליכם להמשך הליך התכנון של המשכנתא. המקור למשכנתא אופטימלית פועל בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה גבוהים בגיוס משכנתאות. יצירת הקשר היא הצעד הראשון שלכם לקראת בית החלומות.