title
לחצו להתקשרות:


מקורות מימון לעסקים

השגת הלוואות עסקיות או הגדלת אשראי עסקי נמנים עם המשימות הקשות, שכל בעל עסק נתקל בהם במהלך הפעילות שלו. הפרדוכס הוא, שככל שהעסק נזקק יותר לקבלת הלוואה עסקית, כך הקשיים שבהם הוא עלול להיתקל בדרך להצלחה יהיו גדולים יותר.

עם זאת, ברובם המכריע של המקרים, ניתן למצוא פיתרון מיטבי עבור העסק שלך. אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי מסייעים לבעלי עסקים הזקוקים לכך, במציאת ההלוואה המתאימה עבורם, בהתאמה מיטבית. כדאי ליצור קשר כבר כעת, ולעשות את הצעד הראשון למציאת פתרון פיננסי איכותי לעסק שלך.

לעסקים בעלי הסטוריית אשראי חיובית אנו ממליצים לעיין באחר מאתרינו שעוסק בהרחבה באפשרויות מימון הלוואות לעסקים באמצעות התאמה גיוס הלוואה אופטימלית לפרופיל העסק שלכם.

המקור למידע ברשת על הלוואות לעסקים

התאמת יועץ פיננסי מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרה של יועצים פיננסים

אשראי עסקי או הלוואה לעסק – למה צריך את זה

ישנם אינספור מצבים שבהם נדרשים לעסק כל שהוא פתרונות פיננסיים מתאימים. הפתרונות הללו הם בדרך כלל הלוואות עסקיות, או לחילופין קבלת אשראי עסקי מוגדל, שהמשמעות שלו בעצם זהה. בשורות הבאות נתמקד במספר מצבים, שכל עסק מגיע, או עלול להגיע אליהם בשלב כזה או אחר: מימון להקמת העסק, הלוואות או אשראי לצרכי התרחבות עסקית, הון חוזר או הלוואות במקרים של מצוקת מזומנים זמנית.

מימון להקמת העסק: סוגי עסקים שונים, דורשים רמות מימון שונות. עסק שההתמחות שלו היא בתחום הנדל"ן, יצטרך מן הסתם מימון גבוה במיוחד. עם זאת, התמורה הפוטנציאלית בעבור המימון הזה היא גבוהה. עסק בתחום הביגוד יצטרך מימון, בעיקר לצורך רכישת מלאי ועיצוב העסק החדש. עסק בתחום המכירה וההפצה יצטרך מימון לרכישת סחורות ורכבים להפצת הסחורה, וכך הלאה.

ישנם כיום לא מעט גופים פיננסיים, שבאמצעותם ניתן להשיג הלוואות עסקיות או אשראי עסקי. עם זאת, התנאים שבהם מוצעות ההלוואות כאמור משתנים. גובה הריבית, פרישת התשלומים וגובה ההלוואה נתונים לשינויים. איש מקצוע בתחום, דוגמת אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי, ימצא עבור העסק שלך את המקום הטוב ביותר, המציע את המימון לעסק בתנאים הטובים ביותר.

אשראי עסקי או הלוואות עסקיות עבור הון חוזר: אחד המאפיינים של העולם העסקי בישראל, הינה התופעה של דחיית תשלומים מצד הלקוחות. נכון להיום, דחיית התשלומים המקובלת במשק הינה שוטף + 60. בסכומים גדולים, הדחייה גדולה עוד יותר, ועשויה להגיע גם לשוטף + 90.. משמעות הביטוי היא החודש השואף + מס' הימים שלאחריו, לצורך קבלת התשלום.

דה עקה, שבחלק ניכר מהמקרים, ספקי שירות או חומרי גלם לעסק, עלולים לדרוש מועדי תשלום קרובים יותר. עסק מתחיל, שאין לו מוניטין, עלול להיתקל בצורך לשלם במזומן, או לקבל טווח של שוטף + 30 יום לכל היותר. בנוסף, אם לעסק יש עובדים (אנשי מכירות, עובדי ייצור ועוד), הם חייבים לקבל את שכרם לכל המאוחר בתחילת החודש העוקב. אחרת עלול בעל העסק להיות מואשם בהלנת שכר, על כל המשתמע מכך.

ההון החוזר, הוא סכום הכסף הנדרש על מנת להפעיל את העסק, עד לנקודה שבה מתחילים לזרום התקבולים מהלקוחות. מאותו הרגע, בהנחה שהתחשיב נכון והעסק אכן רווחי, הבעיה נפתרת מאליה. הלוואת הון חוזר צריכה להתקבל בתנאים כאלה, שיאפשרו החזר ההלוואה בלא לפגוע יתר על המידה בתזרים המזומנים של העסק.

הלוואה לצורך הרחבת העסק: המצב שנוצר בזמן התרחבות עסקית, דומה מאד למצב של העסק בתחילת דרכו. התרחבות עסקית דורשת הוצאות כבדות, עוד לפני שהעסק ראה את השקל הראשון בתוצאה ממנה. ההבדל העיקרי כאן הוא שהעסק יצר לעצמו מוניטין, בהיותו עסק פעיל ורווחי. במקרים אחרים, העסק גם צבר הון עצמי, שהופרש מרווחי העבר. אבל לרוב, העסק לא יכול לעמוד בהשקעות שההתרחבות דורשת, בכוחות עצמו.

הלוואה עסקית או אשראי עסקי לצורך התאוששות פיננסית: מדינת ישראל משופעת, למרבה הצער, במצבים שבהם הפעילות העסקית עלולה להיקטע באופן פתאומי, למשך תקופה משמעותית. הדבר עלול לנבוע מסיבות ביטחוניות – גל טרור או מלחמה. לעיתים, גם מצב כלכלי גלובלי עלול להשפיע על העסק.

במקרים כאלה, כדאי לשקול נטילת מימון או אשראי עסקי מוגדל, על מנת להחזיר את העסק לפסים ולחדש את הפעילות בו, שהיא רווחית בסך הכל. מדובר כאן בסוג של הלוואת הון חוזר, או הלוואת גישור.

אנשי המקצוע המיומנים של המקור לאשראי עסקי, מסייעים לבעלי עסקים המעוניינים בכך, בהשגת הלוואות עסקיות מותאמות בצורה מיטבית עבור העסק שלהם. אם גם העסק שלך זקוק להלוואה, כדאי לפנות אלינו כבר כעת. נציגים מטעמנו יצרו איתך קשר וילוו אותך מרגע הגשת הבקשה ועד לקבלת הכספים בפועל. כמו כן, אנו מתמחים בהכנת תכנית עסקית וליווי עסקי, עד להוצאת התכנית הזאת מהכוח אל הפועל.

מקורות שונים לקבלת הלוואות עסקיות

בשורות להלן נביא פירוט של מקורות שונים, שמהם ניתן להשיג מימון לעסק במהירות ובהתאמה אופטימלית לעסק שלך.

הלוואה כנגד ערבים: בעבר הלא רחוק, בכל הלוואה עסקית נדרש הלווה להביא ערבים. בשנים האחרונות, מצאו המלווים שיטות אחרות להבטחת ההחזרים. עם זאת, ביקרים מסוימים עדיין נדרשים הלווים להביא ערבים להלוואה. אחד הגופים הדורשים ערבים עבור ההלוואה היא האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית. מדובר בגוף ששם לו למטרה לסייע לעסקים או ללקוחות פרטיים באמצעות מימון ללא נטילת ריבית. החסרונות של ההלוואות הללו הן: א' – סכום ההלוואה מוגבל, כך שלא כל עסק יכול להסתפק בהלוואות הללו. ב' – הלווה חייב להציג ערבים, כמפורט לעיל. ג' – הלווה חייב לעמוד באמות מידה מחמירות, על מנת שיוכל לזכות במימון המיוחל. למרות זאת, אם יש סיכוי לקבל הלוואה כזאת, שווה בהחלט לנסות.

הלוואת משכנתא מסחרית: הלוואת משכנתא ניתנת כנגד בטחונות נדלן. מדובר למעשה במשכנתא לכל מטרה, הניתנת על ידי בנקים שונים או גופים חוץ בנקאיים. החיסרון בהלוואה הזאת הוא הצורך להעמיד תמורתה נכס נדל"ן כל שהוא. אם הדירה שבבעלות המלווה משוחררת ממשכנתא, היא יכולה להיות עירבון מתאים. אם לא, יש צורך בנכס אחר. לעיתים המצב הוא גבולי, ואז יש צורך לקחת הלוואה, לחסל את המשכנתא הקיימת וביתרה להשתמש לצרכי העסק.

היתרון הגדול של הלוואות משכנתא מסחרית כנגד בטחונות נדל"ן, טמון בריביות הנמוכות על ההלוואה הזאת, כמו גם בפרישת התשלומים הנוחה של ההחזרים. אם להיות מדויק יותר – הלווה נוטל למעשה משכנתא. הריביות הן נמוכות יחסית לכל הלוואה אחרת, וההחזרים יכולים להיפרש על פני שנים רבות. עם זאת, נרשמת הערת אזהרה בטאבו על הנכס, מה שמונע את המכירה שלו בלי אישור הגוף המלווה.

קרנות בערבות מדינה: בעשורים האחרונים מעניקה מדינת ישראל ערבות להלוואות עסקיות, הניתנות באמצעות קרנות שונות. עם הקרנות הללו ניתן למנות את קרן גיזה זינגר, המעניקה הלוואות עסקיות בערבות מדינה, וכן ליווי עסקי ופיננסי לעסקים המעוניינים בכך. כמו כן, ניתן להשיג הלוואות באמצעות קרן BDI; קרן BDSK וקרן תבור לעסקים. כל אחת מהקרנות הללו מעניקה הלוואות בתנאים טובים יחסית, תוך אפשרות לקבלת הלוואות בערבות מדינה. קרן שמש לעסקים מעניקה הלוואות ליזמים צעירים, בגילאי 20 – 35, לצורך הקמה ופיתוח עסקי. קרן פמה לעסקים מתמחה במימון רכישת רכבים, מה שעשוי לסייע מאד בעיקר לעסקים שתחום ההתמחות שלהם הוא הפצה ושינוע של סחורות.

קרנות בנקאיות: בשנים האחרונות הצטרפו לתחום ההלוואות העסקיות גם קרנות בנקאיות שונות. ייסוד הקרנות על ידי הבנקים הוא תוצאה מהתובנה, שהעסקים הקטנים הם הכוח המניע של המשק. מחד, העסקים הללו מעסיקים אחוז גבוה מאד מהשכירים במשק. מאידך, היציבות הפיננסית שלהם גבוהה יותר, אם הם חוצים את שלבי ההתפתחות הראשונים. בנוסף, הסיכון במתן הרבה הלוואות קטנות יחסית מפוזר, ואיננו תלוי בלקוח גדול אלד או יותר, שהתמוטטות שלו עלולה לפגוע קשה במלווים.

הלוואות כנגד חוזים מסחריים מול לקוחות: הלוואות מהסוג הזה, ניתן לראות בהן סוג של הלוואות גישור. חוזה לאספקת שירותים או סחורות ללקוח, משמש בדרך כלל ערובה טובה להחזר ההלוואה. עם זאת, לפני שיעניק הלוואה עסקית, יבחן הגוף המלווה בשבע עיניים את החוזה. הוא יבדוק את הגוף המשלם ואת היציבות הפיננסית שלו עצמו. כמו כן, הוא יבדוק את פרטי החוזה, במטרה לעמוד על מידת הרווחיות שבו עבור העסק המלווה. אם תוצאות הבדיקה משביעות רצון, ההלוואה אכן תועבר לעסק.

אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי, מתמחים בהשגת הלוואות מסוגים שונים וממקורות שונים. אנו נבחן את הנתונים של העסק שלך, ונשיג עבורך את ההלוואה הטובה ביותר, בהתאם לדרישות ולצרכים שלך. בין השאר, נבחן גם את החוזים המסחריים שלך ואת מידת הרווחיות שלהם עבורך.

ניכיון שקים בבנקים: ניכיון שיקים לעסקים הינו למעשה הקדמת התשלום עבור שיקים דחויים  במטרה לשפר את תזרים המזומנים. הריביות על הלוואות מהסוג הזה גבוהות יחסית, אבל מצד שני היעדר כסף מזומן עלול להשבית את העסק. בנוסף, האחריות על פירעון ההמחאות חלה על הלווה. המשמעות היא שאם שיק לא נפרע, מסיבות שונות, הלווה יחויב בהוצאות ובריביות הנובעות מכך.

הלוואות סולו: הלוואות סולו הן הלוואות הניתנות בלי בטחונות וללא ערבים. הלוואות כאלה ניתנות ללווים שצברו מוניטין בבנק, וישנה מידה רבה של סבירות שהם יעשו הכל על מנת להחזיר את ההלוואה. עם זאת, הריביות על הלוואות כאלה הן עדיין גבוהות. בשנים האחרונות שכללו הבנקים וכן מוסדות פיננסיים שונים את שיטות הבדיקה. נכון להיום ניתן ליצור פרופיל לקוח, המגדיר במידה רבה של דיוק את הסיכויים לכך שהלוואה שנטל תוחזר על ידיו עד תום, כולל הריביות.

פתרונות חוץ בנקאיים: הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים מעניקות אפשרויות נרחבות למציאת פתרונות פיננסיים לעסקים הזקוקים להם. הלוואות כאמור ניתנות על ידי חברות אשראי, חברות ביטוח, קרנות פנסיה וכיוצא באלה גופים כלכליים שונים. החיסרון בהלוואות הללו נובע בעיקר מהריביות הגבוהות יחסית. אבך גם כאן, כמו בכל דבר, עשויים להיות יוצאים מהכלל. היתרון בהלוואות כאלה הוא בעיקר העובדה שמסדרת האשראי הבנקאית לא נפגעת מהן, כיון שהן אינן מגדילות, באופן תיאורטי, את האובליגו בבנק. יתרון נוסף בהלוואות כאלה הוא המהירות הגבוהה יחסית שבה הן מאושרות. בתוך מספר ימים (ולעיתים כמה שעות), מועבר הכסף לחשבון העסקי.

איך להשיג הלוואה לעסק בתנאים הטובים ביותר ובמהירות הרבה ביותר

הדבר הנכון ביותר מבחינת בעל העסק המעוניין בכך, הוא להגיש בקשה לקבלת הלוואה עסקית באמצעות אדם או גוף המתמחים בנושא. הסיבה לכך הינה הרגישות הגבוהה של המלווים, והנטייה שלהם להימנע מאישור הלוואות עסקיות אם הם מזהים ולו סימן קטן אחר, היכול לעורר אצלם חששות או ספקות.

אנשי המקצוע של המקור לאשראי עסקי ילוו אותך, החל מרגע יצירת הקשר ועד לקבלת המימון לעסק. זאת, בהתאמה אישית לצרכים וליכולות של העסק, הן מבחינת התשלומים והן מבחינת הדחיפות במציאת המימון. תחילה ינסה הנציג של המקור לאשראי עסקי לבדוק אותך, הלווה. הוא יבדוק את המצב הפיננסי בעסק, את יכולת ההחזר את הביטחונות ואת מידת הדחיפות בקבלת ההלוואה. רק לאחר מכן ינסה הנציג שלנו להתאים עבורך את ההלוואה המתאימה ביותר.

אם יש לך צורך בהלוואה לעסק שלך, זה הזמן הנכון ליצור איתנו קשר. אנו נלווה אותך לאורך כל התהליך, מרגע הפנייה ועד לקבלת סכום ההלוואה בחשבון הבנק. כדאי ליצור קשר כעת, ולעשות את הצעד הראשון לקראת הבראה עסקית והרחבת העסק.