title
לחצו להתקשרות:


רישום דירה בטאבו

רישום דירה בטאבו לטובת הקונה הינו החלק האחרון בהליך רכישת דירה. עם זאת, הקשר עם לשכת רישום המקרקעין בישראל מתחיל לפני הרכישה ולפני נטילת משכנתא חוץ בנקאית או אחרת לצורך הרכישה.. לעיתים, אופי הרישום עשוי לקבוע אם העסקה תצא לפועל או שלא. מהו רישום בטאבו של בית או דירה? מה צריך לבדוק לפני רכישת הדירה? כיצד מתבצע הרישום בטאבו בפועל? בהמשך המאמר נשיב לשאלות הללו בהרחבה.

היועצים הפיננסיים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים בהשגת משכנתא חוץ בנקאית, משכנתא לבנייה עצמית וסוגי הלוואת משכנתא נוספים בהתאמה אישית. בנוסף, הם מלווים את הרוכשים החל מהגשת הבקשה ועד לביצוע רישום הדירה בטאבו.

אם יש לכם עניין בנטילת הלוואת משכנתא לרכישת דירה בתנאים הטובים ביותר עבורכם, הגעתם למקום הנכון. כדאי ליצור קשר כבר כעת ויועצת או יועץ מטעמנו יצרו אתכם קשר בהקדם. אנשי המקצוע שלנו ימצאו עבורכם את המשכנתא המשתלמת והמתאימה ביותר ליכולות ולצרכים שלכם. המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה גבוהים במיוחד.

המקור למידע ברשת על הלוואות לעסקים

התאמת יועץ פיננסי מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרה של יועצים פיננסים

רישום דירה בטאבו ומשמעותו

רישום דירה בטאבו הוא האקט האחרון בעסקת מכר מקרקעין. הרישום בלשכת המקרקעין מהווה הצהרה על הבעלות של אדם על הנכס. עם ביצוע הרישום בטאבו, עובר הנכס לרשות בעליו הלכה למעשה. ביצוע הרישום בטאבו צריך להתבצע על ידי בא כוחו של רוכש הדירה, או מי שהדירה אמורה לעבור אליו בתוקף הסכם, צו ירושה או בכל דרך חוקית אחרת. הרישום צריך להתבצע כך שהבעלות על הנכס תהיה ברורה ומוחלטת וללא אפשרות לטעויות.

בדיקת רישום דירה בטאבו לפני הרכישה

אף שרישום הנכס כאמור מסיים את עסקת הרכישה, הבדיקה בלשכת המקרקעין צריכה להתחיל הרבה לפני כן. הבדיקה הראשונה של רישום הנכס צריכה להתבצע עוד לפני חתימה על חוזה הרכישה. זאת, בכדי לתת מענה לסוגיות הבאות

הגדרת הבעלים של הנכס

הרישום בטאבו מפרט בדיוק מי הבעלים החוקיים של הנכס ומה חלקו של כל אחד מהם בו. זאת, במטרה למנוע הונאה והטעייה או חתימה על חוזה מכירה עם אדם שאיננו רשום כלל כבעלים של הנכס המוצע למכירה.

הגדרת הנכס

רישום בלשכת המקרקעין, הוא הטאבו, מגדיר בדרך כלל את הנכס הרשום, המיקום המדויק והגודל שלו. ההגדרה מתבצעת על פי גוש וחלקה שניתן לזהות בוודאות. אם הנכס הרשום הוא חלק מבניין (מה שתקף לגבי רוב נכסי הנדל"ן בישראל), הוא צריך להופיע ב"פנקס הבתים המשותפים".

אלא שהשימוש בצמד המילים "בדרך כלל" איננו מקרי. ישנם בישראל נכסי נדל"ן הרשומים בטאבו בשיטת ה"מושאע" ("מושאע" = "שותפות"). מדובר ברישום נכס כל שהוא על שם קבוצת אנשים, כאשר אין לכל אחד מהם חלק מוגדר ומוסכם בנכס. אם אכן מתברר שרישום הנכס המוצע למכירה בוצע בשיטה הזאת, ההמלצה החד משמעית הינה להימנע מכניסה להרפתקה הכרוכה ברכישה שלו. לחילופין, ניתן לנסות ולרשום בטאבו כל חלקה בנכס על שם בעליה. אבל לרוב התהליך ארוך, מתיש, יקר וקשה לביצוע. המושג "מושאע" נכנס לשימוש בתקופת האימפריה העת'מאנית, על מנת לתאר בעלות משותפת על קרקע של ישוב או כפר מסוים. זאת, כשכל בעלי הקרקע לא ידעו או לא היו מעוניינים להגדיר בדיוק חלקות אדמה פרטניות.

הערת אזהרה

אם הנכס המיועד לרכישה משועבד לטובת משכנתא או לכל מטרה אחרת, הרישום בטאבו יכלול בדרך כלל הערת אזהרה בנדון. הערת האזהרה מונעת מכירת הנכס שלא שהזכויות של רושם ההערב מוצו עד תום. במרבית המקרים, הערת האזהרה רשומה לטובת הבנק, או הגוף הפיננסי שהעמיד לטובת בעלי הנכס את ההלוואה לצורך רכישתן. גם אם קיימים עיקולים על הנכס, הדבר יבוא בדרך כלל לידי ביטוי ברישום הערת אזהרה.

בעלות או חכירה

לעיתים, הבעלים של נכס נדל"ן בישראל הם בעלי זכות חכירה בלבד. המשמעות היא שבתום תקופת החכירה, יעבור הנכס לרשות בעליו החוקיים. אף שמדובר בתקופה ארוכה למדיי, הרי שרכישת נכס כזה עלולה להתגלות כמקח טעות. הסטאטוס של הנכס רשום, כמובן, בטאבו.

בדיקת רישום דירה בטאבו לפני הרכישה עשויה למנוע עגמת נפש, שלא לדבר על הוצאות כספיות גדולות לחינם. בדרך כלל, לני אישור סופי של המשכנתא, מבצע הבנק או הגוף המלווה בדיקה משלו בכל האמור בנכס המיועד לרכישה. אם מתעוררת בעיה, ולו הקטנה ביותר, המשכנתא לא תאושר. מאליו מובן שכל ההוצאות עד אז לא תוחזרנה.

ביצוע רישום דירה בטאבו

רישום הדירה בטאבו מתבצע בדרך כלל על ידי גורם שהוסמך לכל על ידי הרוכשים והמוכרים של הנכס כאחד. אם מדובר בנכס קיים, קרי דירה ישנה העוברת מיד ליד, על המוכרים והרוכשים לוודא העברת הזכויות על הנכס בטאבו. ההעברה כאמור היא אחד התפקידים החשובים של עורכי הדין המייצגים את הרוכשים ואת המוכרים.

אם מדובר בקניית דירה חדשה מקבלן, האחריות לרישום הנכס בטאבו חלה על הקבלן. עם זאת, על מי שרכש את הנכס חלה האחריות לוודא רישום של הנכס לטובתם בטאבו. הימנעות מרישום הנכס בטאבו עלולה ליצור בעיות לא מעטות, הן בטווח הקצר (עם המשכנתא ועם הבנק) והן בטווח הארוך – כשבעלי הנכס ירצו, בזמן כזה או אחר בעתיד, למכור אותו. ככל שחולפות השנים הדבר הופך בעייתי יותר, בעיקר אם החברה המשכנת (החברה הקבלנית שבנתה את הנכס) חדלה מלהתקיים.

בשלב הראשון, נמחקות הערות האזהרה, אם קיימות, הרשומות לטובת גופים שמוכרי הנכס חייבים להם כסף, קרי בנקים, או אנשים פרטיים. בשלב הבא, לאחר שהנכס חופשי מהערות אזהרה בטאבו, הוא מועבר לחזקתם של הרוכשים החדשים. אם הנכס נרכש בכספי הלוואת משכנתא בנקאית או חוץ בנקאית, הגוף שהלווה את הכסף ירשום לזכותו הערת אזהרה.

משכנתא בהתאמה אישית לרכישת דירה

היועצים הפיננסיים המומחים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללקוחות המעוניינים בכך בהשגת משכנתא בהתאמה אישית לרכישת דירה. אם יש בכוונתכם לקנות דירה חדשה ואם יש לכם צורך במשכנתא, זה המקום עבורכם. צרו קשר כבר כעת באמצעות האתר, או בטלפון בשעות העבודה המקובלות. יועץ או יועצת פיננסית יצרו אתכם קשר בהקדם. המקצוענים שלנו ילוו אתכם מרגע יצירת הקשר, עבור דרך קבלת המשכנתא וכלה בהשלמה מוצלחת של עסקת הרכישה. המקצוענים המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה גבוהים במיוחד. צרו קשר כעת.