title
לחצו להתקשרות:


התאמת משכנתא לעובדי מדינה

נטילת משכנתא לעובדי מדינה היא הליך קצר יחסית. עובדי מדינה נחשבים ללקוחות טובים במיוחד לצורך מתן הלוואות בכלל, והלוואות לדיור בפרט. כיון שכך, ניתן לקבל משכנתא חוץ בנקאית או אחרת לעובדי מדינה בתנאים טובים במיוחד. מדוע עובדי מדינה נחשבים ללקוחות טובים במיוחד? מה הקשר בין איכות הלקוחות, החזרי משכנתא ותנאי המשכנתא? היכן ניתן להשיג משכנתא לעובדי מדינה בתנאים הטובים ביותר? תשובות לשאלות הללו – בהמשך המאמר.

היועצים הפיננסיים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים לרוכשי דירות מכלל המגזרים במשק, ובכלל זה עובדי המדינה. ניתן להשיג משכנתא בתנאים טובים ובהתאמה אישית ללווים, גם במקרים שבהם עובדי מדינה קבלו סירוב משכנתא בבנק.

אם קיבלתם סירוב משכנתא בבנק למרות היותכם עובדי מדינה, זה המקום עבורכם. צרו קשר כבר כעת באמצעות האתר, או בטלפון בשעות העבודה המקובלות. יועצת פיננסית מקצועית או יועץ מקצועי מטעמנו יצרו אתכם קשר בהקדם. אנשי המקצוע שלנו ילוו אתכם לאורך כל הדרך מרגע הגשת הבקשה ועד לקבלת המשכנתא וסיום עסקת הרכישה.

היועצות והיועצים המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה מרשימים בגיוס הלוואות לעסקים, משכנתאות ומימון מכל הסוגים. צרו קשר כעת.

המקור למידע ברשת על הלוואות לעסקים

התאמת יועץ פיננסי מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרה של יועצים פיננסים

ביטחון תעסוקתי ותנאי משכנתא לעובדי מדינה

עובדי המדינה הם המגזר הגדול במשק. עם עובדי המדינה ניתן למנות מורים, שוטרים, רופאים עובדי מדינה, אחיות ועורכי דין. בנוסף לאלה ישנה רשימה ארוכה של בעלי מקצועות שונים המועסקים על ידי המדינה.

הסיבה העיקרית שבגללה לווים שהם עובדי מדינה נחשבים לווים מצוינים, הינה הביטחון התעסוקתי היחסי שממנו הם נהנים. מצד אחד, בחלק ניכר מתחומי העיסוק בשירות המדינה השכר איננו גבוה, ובמקרים רבים הוא אפילו נמוך מהשכר הממוצע במשק. מצד שני, עובדי המדינה נהנים, כאמור, מביטחון תעסוקתי וסוציאלי גבוה יחסית לכל מגזר אחר במשק.

הסיכונים של המלווים במשכנתא

בנק, או כל גוף אחר המעניק משכנתא ללווים המעוניינים לרכוש דירה חדשה או בית, נוטל על עצמו סיכונים פיננסיים לא קטנים. מחד גיסא, הנכס שנרכש באמצעות ההלוואה משועבד לטובת הבנק ומשמש ערובה מספקת להלוואה. מצד שני, תמיד קיים חשש מכך שנוטלי המשכנתא יאבדו את מקור הפרנסה שלהם בשלב כזה או אחר במהלך חיי ההלוואה.

אבדן מקור הפרנסה יקשה על הלווים להמשיך ולשלם את החזרי המשכנתא. בהמשך, יצטרכו המלווים לעבור תהליך ארוך ומסובך של מכירת הנכס והוצאת הדיירים ממנו. התהליך הזה איננו פשוט והגופים המלווים נוטים להימנע ממנו ככל יכולתם.

ריבית משכנתא חוץ בנקאית או משכנתא בנקאית, מגלמת בדרך כלל את הסיכונים השונים שהלווים נוטלים על עצמם. אבל כיון שהיותם של הלווים עובדי מדינה מעניקה מידה רבה של וודאות שהמשכנתא תוחזר במלואה, יכולים המלווים להרשות לעצמם להעניק הלוואת משכנתא לעובדי מדינה בתנאים טובים.

איכות הלקוח ותנאי משכנתא לעובדי מדינה

כאמור, עצם היותו של לווה פוטנציאלי עובד מדינה מרמז על הביטחון התעסוקתי הגבוה שלו. בנוסף, מגזר עובדי המדינה הוא גדול מאד, מה שהופך כל מי שנמנה עם המגזר הזה ללקוח רצוי במיוחד במערכת הבנקאית ובכלל. בנק המעניק תנאים טובים מאד ימשוך אלין מספר גדול של לווים עם ביטחון תעסוקתי גבוה כאמור לעיל. ואכן, לא מעט גופים פיננסיים מעניקים תנאים ייחודיים לעובדי מדינה. החשבון הוא פשוט – מרוויחים מעט פחות, אבל רמת האמון והביטחון שההלוואה אכן תוחזר במלואה ובזמן היא גבוהה הרבה יותר.

התנאים המועדפים של משכנתא לעובדי מדינה

כאמור, כל בנק ישמח להעניק משכנתא לעובדי מדינה. ואולם מבין הבנקים, הבנק המזוהה ביותר עם עובדי המדינה הוא בנק יהב. בבנק יהב מציעים משכנתאות לעובדי מדינה לתקופות של עד 30 שנה. בנוסף מציעים בבנק הזה גמישות בלוח התשלומים – שהרי גם אם הכנסתם של עובדי מדינה יציבה (ובפרט ביחס לעובדים במגזר הפרטי או לעובדים שהם עצמאיים) הרי שעדיין ייתכנו תקופות של הוצאות בלתי צפויות גבוהות יחסית. כיון שכך, גמישות מבחינת החזר המשכנתא הינה אלמנט יקר ערך.

למרות האמור לעיל, ישנה חשיבות רבה בעריכת סקר מקדים לפני נטילת המשכנתא. כאמור, גם בנקים נוספים חוץ מבנק יהב מעניקים משכנתא לעובדי מדינה. לעיתים, תנאי ההחזר והגמישות אינם נופלים מאלה שמעניק בנק יהב.

עובדי מדינה ונטילת משכנתא למסורבים בבנק

למרות היותם של עובדי מדינה לווים איכותיים, לא אחת קורה שהבנק מסרב להעניק משכנתא לעובד מדינה. הסירוה איננו נובע תמיד מהיותו של הלווה לקוח גרוע. הסירוב יכול להיות תוצאה של בקשה למשכנתא גבוהה מדיי יחסית להכנסה של הלווים. בנוסף, היעדר הון עצמי עלול גם הוא להעיב על היכולת של הלווים לקבל הלוואת משכנתא מתאימה. זה המקום לציין כי גם כשמדובר בעובדי מדינה, הרי שהוראות בנק ישראל חייבות להתקיים והבנקים חייבים לעמוד בהן.

הוראות בנק ישראל קובעות שרוכשי הנכס חייבים להביא הון עצמי בשווי 25% משווי הנכס לכל הפחות. בנוסף, החזר המשכנתא לא יכול לעלות מעבר ל-40% מההכנסה נטו של הלווים. אם אחד מהתנאים הלו איננו מתקיים, הבנקים מנועים קטגורית מלהעניק משכנתא. כאן נכנסים לתמונה גופים פיננסיים היכולים להעניק משכנתא חוץ בנקאית למסורבים.

משכנתא כנגד נכס קיים
משכנתא כנגד נדל"ן
משכנתא למוגבלים בבנק
משכנתא למוגבלים בבנק
הגדלת משכנתא
הגדלת משכנתא
משכנתא למסורבי בנקים
משכנתא למסורבי בנקים

ואולם גם במקרים שבהם מתעורר הצורך לקחת משכנתא חוץ בנקאית, היותם של הלווים, או לכל הפחות אחד מהם, עובד מדינה, מסייע מאד להקלת התהליך. גופים חוץ בנקאיים דוגמת חברות ביטוח, קרנות פנסיה וגופים אחרים, עשויים להיות גמישים יותר מהבנקים. זאת, לנוכח היתרונות הרבים הגלומים בסטאטוס של הלווים.

הלוואות לעובדי מדינה בתנאים משתלמים

כאמור, משכנתאות לעובדי מדינה, כמו כל המשכנתאות במשק, מוגבלות עפ"י חוק ל-75% מערך הנכס כשמדובר בדירה ראשונה, 70% כשמדובר על רכישת נכס לצורך שיפור דיור ו-50% במקרים של קניית דירה כהשקעה.

השלמת משכנתא לעובדי מדינה

עובדי מדינה יכולים לקבל בנוסף גם הלוואה בתנאים אטרקטיביים בסכומים של עד 50,000 ש"ח. זאת, בניגוד ללווים אחרים שאינם יכולים ליהנות מהלוואה לרכישת דירה, בנוסף למשכנתא. הלוואה שכזו, שניתנת בבנק יהב ובבנקים מסחריים אחרים, יכולה להוות חלק מההון העצמי הנדרש לצורך קבלת משכנתא לעובד מדינה. אם בהלוואה הזאת לא די, ניתן להשתמש במקורות אחרים להשלמת ההון העצמי: קרנות פנסיה, קרנות השתלמות וחסכונות אחרים. בנוסף, ניתן להסתייע בשירותיהם הטובים של המקצוענים של המקורא למשכנתא אופטימלית. המקצוענים כאמור עשויים לסייע בהשגת הלוואת משכנתא בהתאמה לצרכים וליכולות של הלווים.

עם זאת, במקרים שבהם נדרשת השלמה למשכנתא, חשוב מאוד להיזהר ממינוף יתר ומלקיחת התחייבויות רבות מדי שאין ודאות שהלווים אכן יוכלו לעמוד בהן. קבלת ייעוץ פיננסי ממומחים בתחום המשכנתאות עשויה לצמצם את הסיכון באופן משמעותי.

אם אתם מעוניינים לקחת משכנתא לרכישת דירה חדשה ואתם עובדי מדינה, זה המקום עבורכם. אם קיבלתם סירוב משכנתא בבנק, תוכלו להשלים את התהליך באמצעות גופים פיננסיים אחרים. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר. לחילופין, ניתן ליצור קשר טלפוני בשעות העבודה המקובלות. יועצת פיננסית או יועץ מקצועי יצרו אתכם קשר בהקדם. המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית ילוו אתכם לאורך כל הדרך מרגע יצירת הקשר ועד להשלמת עסקת הרכישה.

המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה מרשימים בגיוס הלוואות לעסקים, הלוואות משלימות למשכנתא וכן, כמובן, בגיוס משכנתאות לעובדי מדינה ולמגזרים אחרים. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולהצליח בגדול.

אהבת את המאמר? אולי יעניין אותך לקרוא גם

משכנתא לחייבים בהוצאה לפועל
משכנתא לחייבים בהוצל"פ
משכנתא לבעלי מוגבלויות
משכנתא לבעלי מוגבלויות
משכנתא באמצעות גופים פיננסיים וחברות חוץ בנקאיות
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לכל מטרה
משכנתא לכל מטרה