title
לחצו להתקשרות:


קבלת משכנתא למסורבי בנקים

משכנתא למסורבי בנקים הינה משכנתא חוץ בנקאית המיועדת ללווים פוטנציאלים שקבלו תשובה שלילית בבנק לבקשת המשכנתא שלהם. מדוע עלול הבנק לסרב לבקשת המשכנתא של לווה פוטנציאלי? האם סירוב משכנתא בבנק הוא סופי או שניתן לשנות אותו? מהן החלופות הקיימות לקבלת משכנתא בנקאית? המאמר שלפניכם עוסק בנושאים שהוזכרו בהרחבה.

היועצים הפיננסיים המומחים של המקור לאשראי עסקי מתמחים בתחום ייעוץ משכנתאות וייעוץ פיננסי ליחידים ולאנשי עסקים. אם נתקלתם בבעיה בנטילת משכנתא או אם אתם מסורבי משכנתא.בבנק, זה בדיוק המקום בשבילכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ויועץ או יועצת משכנתאות מטעמנו יצרו אתכם קשר. הם יעניקו לכם ליווי משכנתא מרגע יצירת הקשר ועד לסגירת העסקה וקבלת המזומנים בחשבון הבנק.

המקור למשכנתא אופטימלית עובד אך ורק עם יועצי משכנתאות מומחים שמאחוריהם הצלחה מוכחת בגיוס משכנתאות. ניתן לקבל ייעוץ בכל רחבי הארץ. אפשר ליצור קשר באמצעות האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה הרגילות.

המקור למידע ברשת על הלוואות לעסקים

התאמת יועץ פיננסי מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרה של יועצים פיננסים

סיבות לקבלת סירוב משכנתא בבנק

קבלת סירוב משכנתא בבנק עשויה לגרום לאי נעימות רבה. עם זאת, חשוב לדעת שהסירוב איננו סוף פסוק ואפשרות הרכישה של הבית החדש עדיין קיימת. שוק המשכנתאות בישראל מזמן חלופות רבות ואיכותיות ללווים מסורבי בנקים, גם במקרים קשים במיוחד. מדובר, כמובן, בנטילת משכנתא חוץ בנקאית שתסייע בהשגת היעד הסופי, שהוא רכישת הבית. עם סוגי המשכנתא החוץ בנקאית ניתן למנות משכנתא למוגבלים, מסורבי משכנתא בבנק,

בשורות הבאות נביא לקוראים רשימת סיבות או מצבים שבהם רבים הסיכויים שהבנקים יסרבו להעניק משכנתא. מדובר אמנם ברשימה חלקית, אבל היא כוללת את מרבית המצבים הנפוצים לקבלת סירוב משכנתא בבנק. הפירוט ייעשה מהקל אל הכבד, מהסיבה הפחות בעייתית לסירוב ועד לסיבות היותר בעייתיות.

מילוי טפסים שגוי, היעדר טופס בתיק המשכנתא

הסיבה הראשונה ואולי הקלה ביותר אשר מסורבי משכנתא בבנק יתקלו בה, היא מילוי לא נכון של טפסי הבקשה. סיבה נוספת בעלת משקל זהה, היא היעדרו של טופס מסוים הנחוץ להשלמת התיק. גופים המעניקים משכנתא חוץ בנקאית, אינם יכולים להשקיע זמן רב במרדף אחרי הלווים הפוטנציאליים. זאת, גם אם מדובר בהבאת טופס חסר. אנשי המקצוע המיומנים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללקוחות המעוניינים בכך להשלים את מילוי הטפסים כהלכה ובלא תקלות. בדרך כלל, במקרים כאלה נוהגים נציגי הגוף המלווה להתאזר בסבלנות, עד השלמת העניינים הביורוקרטים.

עם זאת, עיכובים בגלל עניינים בירוקרטים עלול לגרום לכך שיפוג תוקפה של הצעת המשכנתא שניתנה על ידי הבנק. בתקופה שבה הריביות נמצאות במגמת עלייה, עיכוב כזה עלול לעלות ללווים הרבה כסף.

משכנתא למסורבים עקב הכנסה נמוכה

הכנסה נמוכה עלולה להיות מחסום בלתי עביר לקבלת משכנתא בנקאית. הוראות בנק ישראל קובעות שהחזרי המשכנתא לא יעלו על מחצית ההכנסה הכוללת של כל הלווים יחד. לפיכך זוג שהכנסתו הכוללת היא 12,000 ₪ יוכל לקחת משכנתא שההחזר עליה לא יעלה על 6,000 ₪ בחודש. ואולם הבנקים הלכו צעד אחד קדימה ומונעים הלוואות למי שההחזר החודשי שלהם עולה על 40% מההכנסה הכללית. המשמעות – ההחזר החודשי לא יעלה על 4,800 ₪ בחודש. התוצאה הבלתי נמנעת – אישור משכנתא הנמוכה בכעשרים אחוזים מזאת שהייתה מאושרת אילולי ההחמרה בתנאי ההחזר.

מי שההחזר על המשכנתא שלו עולה על הקבוע בהוראות בנק ישראל, בקשתו לא תאושר והוא יהפוך למסורב משכנתא למעשה. ואולם מן הראוי לציין כאן שגופים חוץ בנקאיים חורגים במקרים רבים מההוראות הללו. זאת, כמובן, בכפוף לבדיקה מחמירה הן של הנכס עצמו והן של הרוכשים.

סירוב משכנתא עקב בעיות בחשבון הבנק

בעיות בחשבון הבנק הן בחלק גדול מהמקרים תוצאה של התנהלות פיננסית לקויה של בעלי החשבון. בעייתיות בחשבון כוללת את התופעות כדלקמן:

א' – המחאות חוזרות, אם כי לא במספרים גדולים עד כדי הגבלה בחשבון

ב' – חריגות חוזרות ונשנות ממסדרת האשראי

ג' – הוראות קבע בחשבון שחוזרות

ד' – חריגה ממסגרת האשראי

ה' – הצטברות של חובות והלוואות

מי שחשבון הבנק שלהם סובל מהתסמינים הללו או מרובם, מנהלים אותו ככל הנראה בצורה בעייתית, שלא לומר שערורייתית. עד כמה שהדבר נשמע מופרך, ישנם רבים שההכנסות שלהם גבוהות מהממוצע בצורה משמעותית, ובכל זאת הם בבעיה מתמדת. הבנקים, במרבית המקרים, יסרבו להעניק משכנתא לבעלי חשבונות בעייתיים. ההיגיון מאחורי הסירוב הוא שמי שמתנהל בצורה בעייתית בשגרה, יתנהל באותה צורה, קרוב לוודאי, גם לאחר רכישת הבית החדש.

הגבלה בחשבון הבנק

הגבלה בחשבון הבנק היא תוצאה של 10 המחאות שחזרו בגלל חוסר כיסוי מספיק בתוך תקופה של שנה אחת. מי שהוא מוגבל בחשבון, יהיה מנוע בדרך כלל מלקחת הלוואת משכנתא לדירה חדשה. עם זאת, במקרים מסוימים ובעזרה של יועצים מקצועיים, ניתן יהיה לקבל משכנתא כנגד נכס קיים.

עיקולים בחשבון והליכי הוצל"פ

השלב הבא אחרי הגבלת חשבון הוא שלב שבו מוטלים עיקולים על חשבון הבנק. רשם ההוצאה לפועל מטיל עיקולים על מי שלא עמדו בהתחייבויות כספיות שלהם כלפי ספקים או נותני שירות. מרגע שהוטל העיקול, מנוע בעל החשבון למעשה מלקחת משכנתא בנקאית. אם ההליך מתקדם לכיוון של כינוס נכסים, לא יינתן אישור אפילו לנטילת משכנתא כנגד נכסים.

סירוב משכנתא בבנק איננו, כאמור, סוף התקווה לרכישת בית חדש. עם זאת, נטילת משכנתא חוץ בנקאית בתנאים האלה תהיה, קרוב לוודאי, יקרה מעט יותר.

סירוב בבנק – האם ניתן לשינוי

סירוב משכנתא בבנק בגלל הגבלה בחשבון, עיקולים בחשבון או הוצאה לפועל הוא בדרך כלל סופי. הדבר נובע מכך שהבנקים אינם מעוניינים לקחת סיכונים מיותרים. נטילת סיכונים גבוהים מכריחה את הבנקים להפריש כספים כבטחונות עבור עסקאות כאלה, מה שמוריד עוד את המוטיבציה שלהם להסתכן.

לעומת אלה, סירוב בגלל הכנסות נמוכות, התנהלות לקויה בחשבון או אפילו החזר הוראות קבע, עשוי להשתנות. זאת, אם מבקשי המשכנתא יוכיחו עלייה בהכנסות או לחילופין יבקשו משכנתא שתתאים ליכולת ההחזר שלהם. במקרים אחרים, ייצוב המצב הפיננסי, הימנעות מהוצאות מיותרות ופעילות נכונה בחשבון, עשויים לשנות את ההחלטה כעבור זמן מה.

בכל מקרה, אם המשכנתא הנדרשת היא דחופה, הפתרון הטוב ביותר שיש לשאוף אליו הוא נטילת משכנתא למסורבים בבנק באמצעות חברות חוץ בנקאיות.

חלופות לקבלת משכנתא למסורבים בבנק

החלופה למשכנתא בנקאית שלא אושרה, היא משכנתא חוץ בנקאית. מדובר בהלוואת משכנתא שניתנת על ידי גוף פיננסי שאיננו בנקאי. הגופים המעניקים את המשכנתאות אושרו על ידי האוצר ובנק ישראל לעסוק בתחום. בדרך כלל, תנאי המשכנתאות החוץ בנקאיות קרובים לאלה של הבנקים. עם זאת, ייתכנו שינויים בריביות, בתמהיל המשכנתא ובתנאי ההחזר.

היועצים הפיננסיים האיכותיים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללקוחות שהם מסורבי משכנתא בבנקים, למצוא את המשכנתא המתאימה ביותר עבורם בתנאים הטובים ביותר. מדובר בנקודת שיווי המשקל שבין גובה המשכנתא, תנאי ההחזר, פרישת התשלומים וגובה ההחזר החודשי.

מחיקת חובות בהוצאה לפועל באמצעות פשיטת רגל
פש"ר ומחיקת חובות
משכנתא לאחר פשיטת רגל
פשיטת רגל ומשכנתא
הסדר חובות בהוצל"פ באמצעות משכנתא חוץ בנקאית
הסדר חובות בהוצל"פ
משכנתא לחייבים ביוצאה לפועל
משכנתא והסדר חובות

אם קיבלת סירוב משכנתא בבנק ויש לך כוונות לרכוש עבורך ועבור המשפחה דירה חדשה, זה המקום עבורך. לחילופין, אם יש לך עניין בקבלת משכנתא כנגד נכס קיים. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה הרגילות. אנשי המקצוע של המקור למשכנתא אופטימלית יחזרו אליך ויסייעו לך להשיג את ההלוואה המתאימה עבורך, בזמן הקצר ביותר האפשרי.