title
לחצו להתקשרות:


משכנתא לחייבים עם הסדר חובות

חייב בהליך הוצאה לפועל הוא מי שנפתח כנגדו תיק אחד או יותר בהוצאה לפועל. זאת, בגין טענה לחוב שלא שולם. חייבים שהצטבר כנגדם יותר מתיק אחד, יכולים להוביל את התהליך לקראת אחד משני הפתרונות הבאים: הראשון – מחיקת חובות בהוצל"פ דרך פשיטת רגל. הפתרון השני האפשרי הינו השגת הסדר חובות עם הזוכים בהליך ההוצאה לפועל. הסדר כזה מחייב השגת סכום כסף גדול, שיספיק לתשלום החלק מהחובות כפי שסוכמו בהסדר.

מהי פשיטת רגל בהליך הוצאה לפועל? מהו הסדר חובות? מה היתרונות של הסדר מהסוג הזה לכל אחד מהצדדים? מהי משכנתא חוץ בנקאית לחייבים בהוצאה לפועל וכיצד היא מסייעת למימון הסדר החובות? המאמר שלפניכם יעסוק בסוגיות הללו בהרחבה.

היועצים הפיננסיים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים לחייבים בהוצאה לפועל, במציאת פתרונות פיננסיים למצבים בעייתיים. בין השאר, באמצעות השגת משכנתא חוץ בנקאית מותאמת אישית כנגד נכסים. הלוואת המשכנתא כאמור תסייע לחייב לממן הסדר חובות עם הנושים במהירות האפשרית.

אם מתקיימים כנגדך הליכי הוצאה לפועל ואם יש לך כוונות לגבש הסדר חובות עם הזוכים, זה המקום עבורך. המומחים שלנו יסייעו לך להשיג הלוואת משכנתא כנגד נכס נדל"ן בהתאמה ליכולות ולצרכים שלך. בנוסף, ניתן לקבל סיוע גם בגיבוש הסדר חובות שייטיב עם כל הצדדים. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר, או בטלפון בשעות העבודה המקובלות. יועץ או יועצת פיננסית מטעמנו יצרו אתך קשר להמשך התהליך.

המקור למידע ברשת על הלוואות לעסקים

התאמת יועץ פיננסי מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרה של יועצים פיננסים

פשיטת רגל בהוצל"פ

פשיטת היא השלב הלפני אחרון בהליך הוצאה לפועל. לפני הכרזתו של אגם כפושט רגל, מתבצעים מפר הליכים, שמטרתם המשותפת היא מיצוי זכויותיהם של הנושים. מיצוי הזכויות כאמור מתבצע באמצעות איסוף ותפיסה של נכסים ורכוש השייכים לחייב, אם ישנם. בנוסף, מתבצעת חקירת יכולת לחייב במטרה למצות גל דרך אפשרית להקטנת החובות שלו. במהלך כל אחד מהשלבים שתוארו, יכול גם כל אחד מהנושים להביא גילויים חדשים באשר למצבו הפיננסי של החייב.

הנכסים שנתפסו יימכרו לכל המרבה במחיר, ותמורתם תחולק בין הזוכים בהליך הוצאה לפועל. זאת, על פי מפתח שנקבע מראש, כשתחילה תינתן עדיפות לנושים מובטחים. במצב הזה, במרבית המקרים יקבלו הנושים, ובעיקר הנושים הבלתי מובטחים, חלק מזערי מסכום החוב המקורי. במצב הזה, כמעט כל פיתרון שייזום החייב, עשוי להתקבל על דעתם של הנושים.

אם לא יתגבש הסדר כל שהוא בין הצדדים, כי אז השלב הבא בהליך ההוצאה לפועל יהיה מתן צו הפטר לחייב. צו ההפטר משחרר את החייב מכל החובות הקיימים והידועים שלו. לצד ההקלה שבשמיטת החוב, חווה בחייב גם מצב חדש מבחינתו – התחלה חדשה בלא גב כלכלי ופיננסי.

הסדר חובות – אינטרס משותף

נקל להבין מהאמור לעיל, שפשיטת רגל הוא המצב הפחות רצוי לכל הצדדים. מבחינת פושט הרגל, מדובר ברע במיעוטו. מבחינת הנושים, מדובר בבעיה של ממש. לא אחת קורה שפשיטת רגל של אדם פרטי או אפילו עסק קטן או בינוני, הביאה לקריסה של עסקים אחרים. מדובר בעיקר בעסקים קטנים שהעניקו שירות או מכרו סחורות לפושט הרגל ולא יוכלו לעמוד באבדן הכספים שפושט הרגל לא העביר להם.

על מנת להימנע מפשיטת רגל ואבדן רכוש וממון רב, חייבים רבים חותרים להגיע לכדי הסדר חובות עם הנושים. הסדר חובות טוב, נושא יתרונות לכל אחד מהצדדים.

יתרונות לנושים בהסגרת חובות

בכל הסדר חובות, מוותרים הנושים על חלק מהכספים המגיעים להם. עם זאת, בהליך פשיטת רגל הם היו מאבדים חלק גדול יותר מהכספים המגיעים להם. אם הסדר החוב מאפשר להם לקבל החזר חובות גבוה יותר, הנושים יברכן עליו, ללא ספק. חשוב לציין בשלב הזה שכל ההליך חייב להתבצע בהסכמה, בעיקר הסכמה של כלל הנושים.

יתרונות לחייב בהסדר החוב

הליך פשיטת רגל עלול להיות לעיתים ארוך ומייגע ולגרום לא מעט עגמת נפש לחייבים ולבני משפחותיהם. החייבים מנועים מלצאת לחו"ל, לשלם בהמחאות או באשראי או לפתוח חברה בע"מ. ואלה רק חלק מהסנקציות. בין השאר, חייב עלול להיות מוכרז מוגבל חמור, שזאת בעיה חמורה כשלעצמה. ואם בכך לא די, הרי שגם אחרי שהתהליך מסתיים, הבנקים אינם נוטים חסד לחייב ומערימים עליו קשיים על כל צעד ושעל.

הסדר חובות, לעומת זאת, מביא לתוצאה דומה לזאת שהייתה מושגת בהליך פשיטת הרגל. אבל ההבדל בין שני המצבים הוא מהותי: אחרי הסדר חובות, נשאר החייב עם חלק מהותי מהרכוש שלו. עם זאת, הוא נשאר גם עם הלוואה ארוכת טווח או משכנתא כנגד נכס קיים, שהוא היה חייב לקחת בכדי לממש את ההסדר.

עמדת הוצל"פ בעניין הסדרי חובות

רשויות המדינה יברכו תמיד על הסדר שיגובש על דעת כל הצדדים. כל הסדר כזה מייתר את הצורך בשימוש במשאבים לטובת גביית החובות והמשיך הליך פשיטת הרגל. בדרך כלל, הרשם בהוצל"פ יברך על המוגמר ולא יפריע לצדדים לגבש ולבצע את הסדר החובות.

משכנתא לחייבים והסדרת החובות

ראשית, חשוב להבין בשלב הזה שנטילת משכנתא במטרה להוציא לפועל הסדר חובות, תלויה במידה רבה בהסכמת הנושים. בלי הסכמה כזאת לא ניתן לממש את ההסדר. הנכס שתמורתו ניתנת משכנתא יכול להיות שייך לחייב, ואז נדרשת הסכמה גם להליך המשכון עצמו. לחילופין, הנכס שייך לאדם קרוב שהסכים לקחת משכנתא לכל מטרה כנגד הנכס ולהעביר את התמורה לחייב, לכיסוי החובות. במקרה הזה, כדאי לנהל את המשא ומתן ולהגיע להסכמות לפני נטילת ההלוואה.

 

מחיקת חובות בהוצאה לפועל באמצעות פשיטת רגל
פש"ר ומחיקת חובות
משכנתא לאחר פשיטת רגל
פשיטת רגל ומשכנתא
הסדר חובות בהוצל"פ באמצעות משכנתא חוץ בנקאית
הסדר חובות בהוצל"פ
משכנתא לחייבים ביוצאה לפועל
משכנתא והסדר חובות

תנאי נוסף לגיבוש ההסדר הוא מתאם בין התשלומים שיעברו לכל הנושים יחד, לבין סכום המשכנתא. אחרת, כל ההליך הוא חסר תועלת ועלול להביא למשברים עמוקים יותר לחייב.

אבל הדבר החשוב ביותר להבין ולדעת הוא שכל הסדר שהוא לא יוכל להתקיים, אם כל הצדדים בלי יוצא מן הכלל אינם מסכימים עליו. לפיכך, על החייב להתדיין בנפרד עם כל אחד מהזוכים ולהגיע איתו להסכמה. מספיק שזוכה אחד, ובמיוחד אם הוא בעל חוב משמעותי, לא יסכים – וההסדר אבוד.

אם הינך בעיצומו של הליך פשיטת רגל ואם יש לך עניין בנטילת הלוואת משכנתא לחייבים למטרת הסדר חובות, זה המקום עבורך. היועצים או היועצות של המקור למשכנתא אופטימלית יסייעו לך להשיג את הלוואת המשכנתא המבוקשת בזמן הקצר ביותר ובתנאים הטובים ביותר האפשריים עבורך.

חשוב לציין בנקודה הזאת, שכל הלוואה שמשיגים המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית ללקוחות שלהם, הינה מלאכת מחשבת של התאמה מוחלטת ללווה, הן מבחינת הצרכים והן מבחינת יכולות ההחזר ופרישת התשלומים. מהסיבה הזאת, לא ניתן ללמוד ממשכנתא אחת על משכנתא אחרת.

זה הזמן ליצור קשר דרך האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה הרגילות. יועץ או יועצת שלנו יחזרו אליך בהקדם וילוו אותך לאורך התהליך עד לקבלת המשכנתא בפועל ומימוש הסדר החובות. הליווי עשוי לכלול גם סיוע בהתנהלות מול הנושים. המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ באחוזי הצלחה גבוהים. כדאי ליצור קשר כבר כעת.