title
לחצו להתקשרות:


משכנתא לאחר פשיטת רגל

נטילת משכנתא לאחר פשיטת רגל באמצעות הבנקים איננה אפשרית. הבנקים אינם מאשרים משכנתא לבעלי BDI שלילי ופושטי רגל. זאת, כיון שמבחינתם הסיכון במתן משכנתאות והלוואות מהסוג הזה הוא גבוה. הפתרון הזמין והיותר נפוץ במקרים כאלה הוא נטילת הלוואת משכנתא חוץ בנקאית. מהי פשיטת רגל? מדוע נמנעים הבנקים מהענקת משכנתא אחרי פשיטת רגל וקבלת הפטר? כיצד והיכן ניתן להשיג משכנתא עם פשיטות רגל? מה המטרות האפשריות של הלוואת כזאת?

היועצים הפיננסיים המיומנים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללקוחות שהוכרזו פושטי רגל וניתן להם הפטר, בהשגת משכנתא חוץ בנקאית מותאמת אישית. התאמת המשכנתא נוגעת לשיווי המשקל בין גובה ההלוואה למחיר הנכס מצד אחד, וליכולת ההחזר של הלווים מצד שני. ההתאמה כוללת גם את סוג המשכנתא – קניית דירה, משכון דירה קיימת או משכנתא הפוכה. כמו כן, ניתן להשיג באמצעותם הלוואות לעסקים דרך משכנתא. המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית פועלים בכל רחבי הארץ והם בעלי ניסיון רב בהשגת מימון, הלוואות חוץ בנקאיות ומשכנתאות למגוון רחב של לקוחות.

אם יש לכם צורך בנטילת משכנתא לאחר פשיטת רגל שעברתם, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת, דרך האתר או בטלפון, ולעשות את הצעד הראשון בדרך להלוואה המבוקשת.

המקור למידע ברשת על הלוואות לעסקים

התאמת יועץ פיננסי מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרה של יועצים פיננסים

פשיטת רגל, כינוס נכסים והפטר

פשיטת רגל הינה מצב של חדלות פירעון של אדם פרטי. מצד אחד, החייב איננו מסוגל לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות שלו. מצד שני, אותו חייב מעוניין, ובצדק, לנהל אורח חיים רגיל ונורמטיבי, דבר שמועקת החובות מונעת ממנו. לפני הגשת הבקשה לפשיטת רגל, יכול כל אחד מבעלי החוב לנקוט בכל אמצעי, ובלבד שיהיה חוקי, במטרה לגבות את החוב המגיע לו. הניסיונות לגבות חובות עלולים להפוך למטרד יום יומי, הן עבור החייב עצמו והן עבור בני משפחתו.

הגשת בקשה לפשיטת רגל בהוצאה לפועל חוסמת למעשה את בעלי החוב ומונעת מהם להטריד את מנוחתו של פושט הרגל. מרגע שהוגשה הבקשה, חל איסור על בעלי החוב לבוא במגע עם החייב לצורך גביית החובות. מצד שני, הגשת הבקשה לפשיטת רגל נותנת סיכוי הוגן לבעלי החוב לגבות ולו רק חלק קטן ממנו. השלב הבא לאחר הגשת הבקשה פשיטת רגל הינו כינוס נכסים. בשלב הזה מרוכזים כל נכסי החייב אצל רשם ההוצל"פ.

לאחר שהנכסים חולקו בצורה ההוגנת ביותר האפשרית, ולאחר שברור כי אין לפושט הרגל כל נכס אחר שיוכל להימכר ולהקטין את החוב, הוא מקבל את ההפטר המיוחל. ההפטר הינו למעשה אישור כללי לשמיטת חובות. זה המקום להזכיר כי צו ההפטר איננו מופץ, ויש להציג אותו לכל אחד מהגופים שאיתם נוצרו בעיות בגלל עניין ההוצאה לפועל.

הליך מחיקת חובות בהוצל"פ דרך פשיטת רגל מתבצע, כאמור, אך ורק עבור אנשים פרטיים. עבור חברות ועסקים, ההליך המקביל הינו פירוק.

פשיטת רגל ונטילת משכנתא

קבלת ההפטר ושמיטת החובות של פושט הרגל מסייעת לו להניח מאחוריו את החובות ולהתחיל חיים חדשים, נטולי חובות. עם זאת, ישנם לא מעט מקרים שפשיטת הרגל תרדוף אותו עוד זמן רב. אחד המצבים הלא נעימים שפושט הרגל נתקל בהם הינה הפניית כתף קרה וקבלת סירוב מהבנק לבקשת משכנתא או הלוואה דרך הבנק, אפילו לטווח קצר.

הסיבה לסירוב החד משמעי והגורף של הבנק להעניק משכנתא לאחר פשיטת רגל, הינה הפגיעה באמון של הבנק כלפי פושט הרגל. הלוואות ומשכנתאות, ניתנות ללווים על בסיס אמון והערכה של הבנק כלפי הלווה. ההלוואה ניתנת על בסיס ההערכה וההסכמה שהלווה יעשה כל שביכולתו על מנת להחזיר את החוב במלואו, כולל הריביות, לבנק. משהפך מאן דהו לפושט רגל, האמינות שלו בעיני הבנק נפגעת בצורה קשה. והפגיעה באמינות, מביאה לסירוב כמעט אוטומטי לאשר משכנתא ללקוח כזה.

משכנתא לבנייה עצמית
משכנתא לבנייה עצמית
משכנתא לשיפוץ מבנה מסחרי
שיפוץ מבנה מסחרי
משכנתא או הלוואה לשיפוצים
משכנתא הלוואה לשיפוצים
משכנתא לשיפוץ מפעל יצרני
שיפוץ מפעל יצרני

אפשרויות משכנתא עם פשיטת רגל

הבנקים הם הגוף שמחזיק מזומנים בהיקף הגדול ביותר בישראל. כיון שכך, הם אחראים, שלא מרצונם, על היציבות הפיננסית במשק. התנהלות בלתי אחראית מצידם עלולה לפגוע פגיעה קשה בכלכלה. לאור ההסבר הזה, ברור מדוע הבנקים נוקטים פעולה שמשמעותה הכספית היא הגבלת הסיכון הפיננסי מעבר לדרישות המינימום של משרד האוצר. בהתאם למדיניות הנהוגה, הבנקים לא מעניקים משכנתאות ללקוחות שהוכרזו פושטי רגל, גם לאחר קבלת הפטר. מאותה הסיבה יימנעו הבנקים מלהעניק משכנתא למוגבלים לשעבר, משכנתא עם BDI שלילי או משכנתאות לבעלי הכנסה נמוכה..

האופציה היחידה למעשה לנטילת משכנתא אחרי הליך פשיטת הרגל הינה נטילת משכנתא חוץ בנקאית. מדובר במשכנתא שמעניקים גופים פיננסיים ואחרים, שההשקעה במשכנתאות מהווה עבורם מקור לא אכזב לרווחים. אף שמדובר ברווח נמוך לכאורה, הרי שרמת הביטחון שההלוואה אכן תוחזר היא גבוהה. מה שעבור הבנקים מהווה סיכון רב יחסית, הוא עבור הגופים החוץ בנקאיים סיכון סביר. הבנקים מתייחסים למידת הסיכון שההלוואה מגלמת כמרכיב ראשי בדרך לאישור שלה. הגופים החוץ בנקאיים מתייחסים לבטחונות כנגד ההשקעה, ההופכים אותה למשתלמת מבחינתם. עם זאת, הסיכון הגבוה יחסית המגיע מלווים שפשטו רגל, בא לידי ביטוי בריביות, שהן גבוהות יחסית לאלה הנהוגות בבנקים.

אנשי המקצוע של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללווים פוטנציאלים בנטילת משכנתא בתום הליך פשיטת רגל. זאת, בתנאים הטובים ביותר האפשריים לאור הנסיבות. כל אחת מהלוואות המשכנתא מותאמת בצורה מיטבית ללווה ומסייעת לו לעבור את המשכנתא בשלום.

מטרות אפשריות של משכנתא לאחר פשיטת רגל

אחת המטרות בנטילת משכנתא לאחר פשיטת רגל היא, בפשטות, רכישת בית חדש. עם זאת, יש לקחת בחשבון שלצורך הרכישה יש להשיג גם הון עצמי בגובה של 25% מערך הנכס לפחות. קשה למצוא פושטי רגל, בעיקר בתקופה הראשונה לאחר תום התהליך, שיוכלו להשיג סכום כסף גדול למימון רכישת בית חדש.

המטרה השנייה האפשרית הינה נטילת משכנתא כנגד נכס קיים. הלוואת משכנתא מהסוג הזה עשויה לספק לבעל הנכס את הסכום הדרוש לפתיחת עסק חדש או הצטרפות לעסק קיים. מינוף ההלוואה עשוי להעלות את נוטל המשכנתא על דרך חדשה, דרך של רווחה פיננסית וחופש אישי.

תהיה מטרת המשכנתא אשר תהיה, השגת הלוואת המשכנתא עצמה איננה עניין של מה בכך. גם גופים חוץ בנקאיים עלולים להערים קשיים, מאותן הסיבות של הבנקים ממש. אף שהדבר איננו נפוץ, גם גופים חוץ בנקאיים עלולים לסרב לבקשה. ייעוץ פיננסי נבון עשוי לזרז את הליך קבלת המשכנתא. בנוסף, יועץ איכותי ישיג עבור הלווה את הלוואת המשכנתא הגבוהה ביותר, בתנאים בטובים ביותר ובפרישת התשלומים הנוחה ביותר. זאת, תוך התחשבות בתנאים הייחודיים של כל לווה בנפרד.

אם עברתם הליך פשיטת רגל ואם אתם מעוניינים במשכנתא אחרי ההליך הזה, זה המקום הנכון עבורך. אנשי המקצוע המיומנים של המקור למשכנתא אופטימלית יסייעו לכם להשיג את מבוקשכם בזמן הקצר ביותר ובתנאים הטובים ביותר האפשריים עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת דרך האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה. היועצים הפיננסיים שלנו יצרו אתכם קשר בהקדם וילוו אותכם לאורך התהליך עד לקבלת המשכנתא בפועל.