title
לחצו להתקשרות:


מסורבי משכנתא בבנק לבית חדש

מסורבי משכנתא בבנקים הם מי שקבלו סירוב לבקשת המשכנתא שלהם בבנק. אילו סיבות גורמות לבנקים שלא להיענות לבקשת הלוואה או משכנתא? מהן החלופות הקיימות לנטילת משכנתא בנקאית? מה ההבדלים בין משכנתא בנקאית לבין משכנתא חוץ בנקאית? במאמר שלפניכם נשיב לשאלות הללו בצורה ברורה ובהרחבה.

יועצי המשכנתאות של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללקוחות מסורבי משכנתא בבנק המעוניינים לרכוש בית או דירה חדשה. זאת באמצעות משכנתא חוץ בנקאית, בתנאים הטובים ביותר האפשריים עבורם.

אם קיבלתם סירוב משכנתא בבנק ועדיין מעוניינים לקבל הלוואת משכנתא לרכישת דירה חדשה, אתם נמצאים במקום הנכון. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האחר. לחילופין, ניתן ליצור קשר טלפוני בשעות העבודה הרגילות. יועצת או יועץ מקצועי של המקור למשכנתא אופטימלית יחזרו אליכם בהקדם. אנשי המקצוע שלנו ילוו אתכם מרגע יצירת הקשר ועד להשלמת העסקה וקבלת המשכנתא. המקור למשכנתא אופטימלית פועל בכל רחבי הארץ, באחוזי הצלחה מרשימים בגיוס הלוואות ומשכנתאות.

התאמת משכנתא אופטימלית

מידע הדרוש ליועצים המשכנתא

בדיקת יועצי המשכנתאות

אתר המקור למשכנתא אופטימלית הוא המקום הנכון לכל מי שמעוניין לרכוש דירה או בית חדשים.כאן תוכלו למצוא שפע של מידע שיגדיל את ההבנה שלכם בתחום המשכנתאות. כאן תוכלו גם למצוא תשובות לשאלות והתלבטויות בנושא משכנתאות בצורה אובייקטיבית וממצה.

להלן מידע הנדרש ליוכצי המשכנתא שלנועל מנת שיוכלו להתחיל את התהליך לקראת המשכנתא החדשה

  1. הון עצמי קיים
  2. גובה המשכנתא הרצוי
  3. עלות הנכס
  4. אובליגו
  5. דפי חשבון של שלושה חודשים אחרונים
  6. האם יש צ'קים חוזרים בחשבון, וכמה
  7. האם יש לכם הלוואות חוץ בנקאיות, גובה ההלוואה וגובה ההחזר החודשי
  8. תלושי שכר של 6 חודשים אחרונים של כל מבקשי ההלוואה
  9. האם קיים ברשותכם חשבון בנק אחר והאם הוא בעייתי

חלק מהמידע ניתן למסור בטלפון. חלקו, יש להעביר באמצעות פקס או שליח. בהמשדך התהליך תידרשו להציג את המסכים המקוריים.

המקור למשכנתא אופטימלית מבצע מעת לעת בדיקה והערכה של יועצי המשכנתאות שלנו.

לפיכך, נשמח אם תספקו לנו חוות דעת קצרה ותמציתית אודות יועץ המשכנתאות שאתם עובדים מולו.

המידע שאתם מוסרים הוא סודי ונועד אך ורק לצורך שיפור מערת יועצי המשכנתאות שלנו.

בהערכה ובתודה מראש

צוות המקור למשכנתא אופטימלית

מסורבי משכנתא - סיבות לסירוב ופתרונות אפשריים

הלוואות לרכישת נדל"ן, או בשמן המוכר יותר – משכנתאות, מהוות חלק חשוב מהפעילות הבנקאית. עיון קצר בדו"חות השנתיים של הבנקים מעלה שמרבית הרווחים של הבנקים מגיעה מריבית על הלוואות. חלק ניכר מהרווחים על ריביות, נובע מהלוואות משכנתא לתקופות ארוכות. לפיכך ניתן לסכם ולומר שבכל שנה, מיליארדי שקלים זורמים לקופת הבנקים מהריביות על משכנתאות. רק להמחשה – הריביות על הלוואות בכל הבנקים בשנת 2016 עברו את סך 6.5 מיליארד שקלים. אחוז ניכר מהסכום הזה נובע מריבית על משכנתאות.

כיון שמדובר בסכומים גדולים מאד, ברור שהבנקים לא ממהרים לסרב ללווה המבקש הלוואת משכנתא. עם זאת, מידת הזהירות גוברת לעיתים על הרצון להרוויח. במהלך 2016 וביתר שאת במהלך 2017, העלו הבנקים את הריביות על משכנתאות. במקביל, הוריד חלק מהבנקים את ההשקעה במשכנתאות. מדובר בעיקר בבנקים הגדולים, המבקשים להפחית את החשיפה שלהם למשכנתאות. הפחתת החשיפה מתבצעת באמצעות החמרת הדרישות מנוטלי משכנתאות פוטנציאליים. הקשחת הדרישות גורמת לכך שיותר לקוחות הופכים להיות מסורבי משכנתא בבנקים. לא אופי הלווים השתנה, אלא הדרישות השתנו.

במאמר מוסגר ניתן לומר כי העליות בריבית משכנתא בשנים 2016 – 2017, נובעות מהקטנת הפעילות של בנק לאומי ובנק הפועלים בתחום המשכנתאות בתקופה האמורה. הקטנת התחרות אפשרה לריבית לעלות, כתוצאה מחוסר תחרותיות בענף.

סיבות לקבלת סירוב משכנתא

להלן סיבות עיקריות לקבלת סירוב משכנתא בבנק:

הכנסה נמוכה

הכנסה נמוכה היא אחת הסיבות הנפוצות לדחיית לווים פוטנציאלים. הוראות בנק ישראל מחייבות את הבנקים להעניק משכנתאות שההחזר החודשי שלהן לא יעלה על מחצית ההכנסה החודשית נטו של כל מבקשי ההלוואה. ככל שההכנסה הזאת תהיה נמוכה יותר, כך ההחזר החודשי הפוטנציאלי יהיה קטן יותר. וכשההחזר קטן יותר, כך גם ההלוואה הפוטנציאלית היא קטנה יותר. בשנים האחרונות נוהגים הבנקים גם לקחת טווח ביטחון, ולאפשר החזר חודשי שלא יעלה על 40% מההכנסה נטו של הלווים. הדבר מקטין, כמובן, את המשכנתא הפוטנציאלית.

מי שחישוב ההחזר שלו מראה שהוא לא יוכל לעמוד בתנאים כפי שקבע בנק ישראל, מקבל סירוב אוטומטי לבקשת המשכנתא שלו. עם זאת, ניתן להשיג משכנתא למסורבים גם במקרים הללו. אבל המשכנתא תהיה נמוכה יחסית לדרישת המשכנתא.

הכנסה פנויה נמוכה

להבדיל מהכנסה נמוכה, הכנסה פנויה נמוכה היא מה שנשאר למבקשי המשכנתא אחרי ניכוי הוצאות שוטפות. עם ההוצאות השוטפות נמנות גם הלוואות שההחזר שלהן הוא גבוה, ונותרה יותר משנה וחתי של החזרים. כך, גם מי שהכנסתם גבוהה, נאמר 20,000 ₪, עלולים לקבל סירוב משכנתא בבנק. זאת, כיון שההכנסה שנותרה להם אחרי הוצאות קבועות היא לא יותר מאשר 6,000 ₪. במצב הזה, לא ניתן לאשר משכנתא, או שהמשכנתא שתאושר תהיה נמוכה.

הגבלה בחשבון הבנק

הגבלה בחשבון הבנק עקב צ'קים חוזרים, מונעת בדרך כלל נטילת משכנתא. זאת, למרות שהנחיות בנק ישראל אינן עוסקות בעניין זה בצורה מפורשת. צ'קים חוזרים פירושם חשבון בעייתי. ולקוחות בעלי חשבון בעייתי, לא יקבלו אישור. לקוחות בעייתיים מופיעים ברשומות של חברת בי די איי כלקוחות בעלי בי די איי שלילי. לקוחות כאלה מנועים מלקחת משכנתא, לפחות כל עוד רישום ה-BDI השלילי קיים.

עיקולים בחשבון

מי שיש להם עיקול בחשבון עקב הליכי הוצל"פ או חובות שלא שולמו, מקבלים בדרך כלל סירוב משכנתא בבנק לרכישת דירה חדשה. רק לאחר סיום התהליך יש אפשרות להגיש בקשה מחודשת למשכנתא.

היסטוריית אשראי בעייתית

מי שחשבון הבנק שלהם נוהל ברשלנות, עלולים למצוא את עצמם בלא אפשרות לקחת משכנתא בנקאית. ניהול רשלני פירושו החזר חיובים בגלל מצוקה כספית זמנית, החזר צ'קים, אף שלא הביא להגבלה בחשבון או חיובים בעייתיים בכרטיסי האשראי. ניהול רשלני של החשבון עלול להשפיע בעתיד גם הל החזרי המשכנתא. ובדיוק את הדברים הללו מנסים הבנקים למנוע.

מחיקת חובות בהוצאה לפועל באמצעות פשיטת רגל
פש"ר ומחיקת חובות
משכנתא לאחר פשיטת רגל
פשיטת רגל ומשכנתא
הסדר חובות בהוצל"פ באמצעות משכנתא חוץ בנקאית
הסדר חובות בהוצל"פ
משכנתא לחייבים ביוצאה לפועל
משכנתא והסדר חובות

כמעט בכל המקרים המצוינים לעיל, ניתן לקבל משכנתא למסורבים בבנק. בחלק מהמקרים, פתרון הבעיות הפיננסיות יוריד את מפלס החרדה של הבנקים ויאפשר להם להעניק את המשכנתא המיוחלת. במקרים אחרים, הפיתרון יהיה משכנתא חוץ בנקאית, עם כל היתרונות והחסרונות הכרוכים בה. בכל מקרה, קבלת סירוב משכנתא בבנק איננה סוף פסוק וניתן למצוא חלופות הולמות למשכנתא הבנקאית. אנשי המקצוע המיומנים של המקור למשכנתא אופטימלית מסייעים ללווים פוטנציאליים להשיג את המשכנתא המיוחלת לרכישת בית החלומות שלהם. אם קיבלתם סירוב משכנתא בבנק, זה המקום עבורכם. כדאי ליצור איתנו קשר כבר כעת באמצעות האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה הרגילות אנשי המקצוע שלנו יחזרו אליכם בהקדם וילוו אתכם לאורך כל הדרך עד להשגת המשכנתא המיוחלת.

מסורבי משכנתא בבנק – חלופות אפשריות

החלופות האפשריות לקבלת משכנתא למסורבים בבנק הן שיפור המצב והגשת בקשה חוזרת לבנקים, או נטילת משכנתא חוץ בנקאית.

שיפור המצב והגשת בקשה חוזרת

כמעט בכל אחד מהמקרים שהוזכרו לעיל, ניתן לבצע שינויים בהתנהלות כך שהגשת בקשה למשכנתא תהיה אפשרית. עם זאת, יש לקחת בחשבון שהשינויים לוקחים זמן ותיתכן דחייה בקבלת אישור עקרוני למשכנתא, ומשכנתא בכלל.

במקרה של הכנסה נמוכה – השינוי העיקרי האפשרי הוא הגשת בקשה למשכנתא שההחזרים שלה יתאימו להכנסה הקיימת. במקרים כאלה, גם משכנתא חוץ בנקאית לא לסייע יתר על המידה. זאת, למרות שגופים חוץ בנקאיים נוטים להיות פחות קפדנים באשר לדובה ההחזר יחסית להכנסה החודשית.

במקרה של סירוב הנובע מניהול רשלני של חשבון הבנק, שינוי בהתנהגות הפיננסית עשוי להציל את המצב. אבל הדבר עשוי לקל=חת זמן מה. הבנקים נוטים להיות זהירים במצבים כאלה ולבחון היטב את הבקשה. במקרים מסוימים, גם אם הבקשה מאושרת, הרי שתנאי הריבית וההחזרים עלולים להיות נוקשים יותר מהרגיל.

משכנתא חוץ בנקאית למסורבים בבנק

החלופה השנייה הינה נטילת משכנתא חוץ בנקאית. את המשכנתאות מהסוג הזה מעניקים גופים וחברות חוץ  בנקאיים. הגמישות שהגופים הללו יכולים להפגין מאפשרת להם לתת פתרום גם ללקוחות שהם מסורבי משכנתא בבנק. עם זאת, חשוב לדעת שהבדיקות שהגופים הללו מבצעים לפני אישור המשכנתא הן קפדניות מאד. גם תנאי ההלוואה הם שונים מאלה שהבנקים מאשרים. השברים אמורים בעיקר בגובה הריביות ובמסלולי המשכנתא השונים

יועצי המשכנתאות המקצועיים של המקור למשכנתא אופטימלית מתמחים בהשגת משכנתא למסורבים בבנק, בהתאמה אישית לכל לווה. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר, או באמצעות הטלפון בשעות העבודה המקובלות. נציג או נציגה מטעמנו יחזרו אליכם בהקדם ויסייעו לכם במציאת המקום הטוב ביותר ליטול ממנו משכנתא. זאת באמצעות בדיקה של מספר מקורות וקבלת הצעות למשכנתא בהתאם למסמכים שהועברו אלינו. כמו כן יסייעו היועצים המקצועיים שלנו בהתאמת המשכנתא לצרכים וליכולות שלכם בצורה הטובה ביותר האפשרית. המקצוענים של המקור למשכנתא אופטימלית פרושים בכל הארץ ופועלים באחוזי הצלחה גבוהים מאד. צרו קשר כעת.